Yerleşim Alanlarına Füze Saldırıları Devam Ediyor

Yerleşim Alanlarına Füze Saldırıları Devam Ediyor

- ‎فيTürkçe

Muhtelif isimler altında faaliyet gösteren terör örgütleri sivillerle yönelik gelişigüzel saldırılarını sürdürmeleriyle bugün de bu saldırılarda savunmasız sivil insanlar kurban düştü.

 

 

ŞAM KIRSALI:

Diğer yandan Şam Çevre Kent Valiliğinde bir yetkili; başkent Şam’ın güneybatısında Dera ve Kunaytra il idari sınırlarına yakın Beyt Cin Beldesinde İsrail’den direk ve dolaylı destek alan Nusra Cephesi teröristlerinin civarda bulunan Beyt Sabir Beldesine keskin nişancı silahları, patlayıcı mermiler ve roketlerle saldırdıklarını belirtti.

Yetkili gaddar terör saldırıları sonucunda 1 vatandaşın şehit, 5 vatandaşın da yaralı düştüklerini yerleşim evlerinde de maddi hasarın meydana geldiğini kaydetti.

Doğu Ğuta’nın Duma Kentinde bulunan teröristlerin ise gerilimi azaltma bölgeleri anlaşmasını ihlal ederek Adra Bölgesinde bulunan Şam Merkez Ceza Evine füzelerle saldırdıklarını aktaran yetkili; bunun sonucunda kamu mülklerinde maddi hasar meydana geldiğini sözlerine ekledi.

HAMA:

SANA’nın Hama muhabiri; Hama kırsalının kuzeyinde bulunan Nusra Cepheli teröristlerin bugün sabah saatlerinde Hama İlinin 48 km kuzeybatısına düşen Salheb Beldesine gelişigüzel füzelerle saldırdıklarını ifade etti. Muhabir; gaddar saldırılarda 1 kadının yaralandığını aktardı.

Diğer yandan muhabir teröristlerin fırlattıkları füzelerin Hama kırsalı Mharde Kentine düşmeleri sonucunda sivillerin ev ve işyerlerinde ağır maddi hasarların oluştuğuna dikkat çekti.

Loading...

Facebook Comments

‎إضافة تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *