Turizm Kurumları Sahiplerine Destek Kredisi Verilecek

Turizm Kurumları Sahiplerine Destek Kredisi Verilecek

- ‎فيTürkçe
0

Yatırım projelerinin hayata geçirilmesi çabalarını izleme ve desteklemekle yükümlü kabine komitesi, Şam kırsalı Zebadani Bölgesindeki turizm kurumları sahipleriyle bir araya gelerek sorun ve önerilerini masaya yatırdı.

 

 

Zebadani Bölgesindeki Büyük Bludan Otelinde gerçekleşen toplantıda henüz hizmete girmeyen turizm kurumlarının karşılaştıkları engeller ve bu engelleri ortadan kaldırma olanakları incelendi.

Kurum sahipleri toplantıda öneri ve düşüncelerini ifade ederlerken, kurumlarını yeniden hizmete açmak için maddi destek talep etmeleriyle, daha önceki kredi borçlarının da çözülmesini istediler. Kurumlarının terör saldırıları nedeniyle ciddi bir hasar gördüklerini belirten vatandaşlar, bir kısmının neredeyse tamamen yeniden yapılandırılması gerektiğine işaret etti.

Kabine heyeti başkanı Yüksek Öğretim Bakanı Atıf Neddaf toplantı ardından basına yaptığı açıklamada; toplantının kurum sahiplerinin eski kredi borçlarını halletmekle birlikte yeni üretim kredisi almalarını hedeflediğini söyledi. Bakan Neddaf, kurum sahiplerinin ihtiyaçlarına göre başvuruda bulunmaları ve bu başvuruların başbakanlıkta incelenip kararlaştırılması üzerine anlaşıldığını açıkladı.

Maliye Bakanı Mamun Hamdan ise; hükümetin tüm turizm kurumlarının yeniden üretime başlaması meselesine büyük önem verdiğini kaydetti.

Loading...

Facebook Comments

‎إضافة تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *