Hastane ve Geçici İkamet Merkezinde Saha İncelemelerinde Bulundular

Hastane ve Geçici İkamet Merkezinde Saha İncelemelerinde Bulundular

- ‎فيTürkçe
0

Halep Valisi Hüseyin Diyab ve Baas Partisi Halep İl Başkanı Fazıl Neccar; Raşidin Bölgesinde Fua ve Kefrayya beldelerinden kurtarılan vatandaşları hedef alan bombalı terör saldırısı ardından teröristler tarafından kaçırılan ve dün kurtarılıp Halep Üniversitesi hastanesine kaldırılan yaralı vatandaşları ziyaret ettiler.

 

 

Yaralıların sağlık durumu ve onlara verilen sağlık hizmetleri hakkında bilgi alan Diyab ve Neccar; belli başlı rejimlerin destek ve komutasındaki teröristlerin kuşatmasından kurtarılan Fua ve Kefrayya ahalilerinin yurtsever ve mücadeleci tutumlarını övdüler.

Vali Diyab devletin istisnasız tüm vatandaşlarının ihtiyaçlarını temin etme sorumluluğu kapsamında Fua ve Kefrayya beldelerinden kurtarılan vatandaşlar için Teşrin Çırçır Merkezinde 2200 odanın geçici ikamet için hazırlandığını belirtti. Vatandaşlara yatak ve mutfak gereçlerinin de dağıtıldığını ifade eden Vali Dİyab; ayrıca muhtelif tür gıda ürünleri içeren kolilere ilaveten mutfak öğünleri dağıtıldığını kaydetti.

Hastane ziyaretinden sonra Diyab ve Neccar terör mağdurlarının ikamet ettikleri Cibrin Bölgesine de saha gezisinde bulunarak orada ikamet eden vatandaşların durumu ve temin edilen hizmetleri incelediler.

Loading...

Facebook Comments

‎إضافة تعليق

لن يتم نشر عنوان بريدك الإلكتروني. الحقول الإلزامية مشار إليها بـ *